Shell instaluje 20 rychlonabíjecích míst na holandských čerpacích stanicích

Atika čerpací stanice Shell

Nárůst používání elektromobilů v Holandsku přiměl Shell k instalaci elektro rychlonabíjecích míst na 20 čerpacích stanicích.

Holandská petrolejářská společnost pokračuje v naplňování svých plánů vybavit významnou část svých 870 čerpacích stanic v Holandsku a Belgii elektro nabíjecími stojany. Dle zprávy Go Press Mobility zahrnují plány pro tento rok pilot až 20 rychlonabíjecích míst ve městě Randstad.

“Pouhých 15 až 20 minut stačí na nabití až na 75%. Akorát čas na čerstvě připravený sandwich, kávu a návštěvu toalety na cestě,” říká Machteld de Haan, generální ředitel Shell Retail Benelux & France.

V Beneluxu jezdí asi 15,000 elektromobilů na holandských silnicích a nějakých 4,300 v Belgii. Přestože řidiči elektromobilů jsou stále bezvýznamně malou skupinkou, de Haan věří, že trh bude pokračovat v růstu a že toto byl správný čas být u toho.

My u nás jsme zvědavi, zda Shell udělá radost elektro mobilistům v České republice. Elon Musk zatím nevypadá, že by u nás chtěl stavět nabíjecí stanice na Teslu, tak že by mezi prvními elektro průkopníky byl Shell?

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: