• Home  / 
  • Zajímavosti
  •  /  Toyota má plán přeměnit samořízená motorová vozidla na samoobsluhy

Toyota má plán přeměnit samořízená motorová vozidla na samoobsluhy

Samořízené pojízdné samoobsluhy s produkty Seven-Eleven budou brzy k vidění v Japonsku, poněvadž, dle zdrojů uváděných deníkem Japan Times, Toyota Motor Corp. a globální maloobchodní řetězec probírají podmínky smlouvy o možné spolupráci.

Mobby Mart

Toyota Motor Corp. zvažuje plány proměnit samořízená motorová vozidla na bezobslužné samoobsluhy, které by na vyžádání přivážely produkty Seven-Eleven. Projekt se zaměřuje na možnost dostat samoobsluhy do méně zalidněných oblastí, ve kterých již z důvodu nízké ziskovosti nepůsobí kamenné prodejny.

Japonská automobilka může případně spolupracovat také s Yamato Holding Co., a to na doručení až domů za použití bezobslužných vozidel. Podobné služby mohou být nabízeny ve spolupráci se Starbucks, Amazon nebo Pizza Hut, uvádí Japan Times.

V lednu představí Toyota svůj inovativní koncept e-Palette. Bude se jednat o plně autonomní elektrickou baterií poháněné vozidlo s otevřeným rozhraním, které umožní partnerským společnostem instalovat jejich vlastní automatický řídicí systém.

Bezobslužné samořízené samoobsluhy již v některých částech světa existují. Wheelys Moby-Store je autonomní bezobslužný mobilní obchod otevřený 24 hodin každým dnem v roce, který spojuje prodej online a offline. V současné době je jeden provozován v Číně. Očekává se, že další dva budou brzy otevřeny ve Švédsku a ve Spojených státech.

zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: