• Home  / 
  • Zajímavosti
  •  /  Belorusneft má do roku 2024 uvést na trh více než 100 nabíjecích stanic pro elektromobily

Belorusneft má do roku 2024 uvést na trh více než 100 nabíjecích stanic pro elektromobily

Státem vlastněná petrolejářská společnost Belorusneft byla v Bělorusku pověřena vytvořením rozsáhlé sítě nabíjecích stanic pro elektromobily. Počet nabíjecích stanic se má do roku 2024 zvýšit z 18 na více než 100.

čerpací stanice Belorusneft

Firma Belorusneft zamýšlí instalovat 100 nabíjecích stanic přímo na svých čerpacích stanicích a dalších příhodných místech již do konce druhé poloviny roku 2018, uvádí agentura Belarusian Telegraph Agency.

„Nabíjecí stanice pro elektromobily budou umístěny poblíž nákupních a obchodních center, kulturních zařízení a sportovišť. Nabíjení elektromobilů tak bude pro zákazníky velmi pohodlnou a dostupnou záležitostí,“ řekl Andrei Kotik, Deputy Director General for Construction, General Affairs, and Ideology (Zástupce generálního ředitele pro výstavbu, obecné záležitosti a ideologii) společnosti Belorusneft.

Více než 40 z nich bude vystavěno v hlavním městě Minsku. Během roku 2019 budou tyto nabíjecí stanice pro elektromobily vystavěny u hlavních dálnic v zemi.

„Díky rozsáhlé síti vlastních čerpacích stanic můžeme nabízet nabíjení elektromobilů jakožto novou službu,“ vysvětlil Kotik.

Iniciativa pro výstavbu sítě určené k nabíjení elektromobilů je podporována prezidentským dekretem, který prosazuje používání elektromobilů v zemi.

zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: