Belorusneft má do roku 2024 uvést na trh více než 100 nabíjecích stanic pro elektromobily

Státem vlastněná petrolejářská společnost Belorusneft byla v Bělorusku pověřena vytvořením rozsáhlé sítě nabíjecích stanic pro elektromobily. Počet nabíjecích stanic se má do roku 2024 zvýšit z 18 na více než 100.

čerpací stanice Belorusneft

Firma Belorusneft zamýšlí instalovat 100 nabíjecích stanic přímo na svých čerpacích stanicích a dalších příhodných místech již do konce druhé poloviny roku 2018, uvádí agentura Belarusian Telegraph Agency.

„Nabíjecí stanice pro elektromobily budou umístěny poblíž nákupních a obchodních center, kulturních zařízení a sportovišť. Nabíjení elektromobilů tak bude pro zákazníky velmi pohodlnou a dostupnou záležitostí,“ řekl Andrei Kotik, Deputy Director General for Construction, General Affairs, and Ideology (Zástupce generálního ředitele pro výstavbu, obecné záležitosti a ideologii) společnosti Belorusneft.

Více než 40 z nich bude vystavěno v hlavním městě Minsku. Během roku 2019 budou tyto nabíjecí stanice pro elektromobily vystavěny u hlavních dálnic v zemi.

„Díky rozsáhlé síti vlastních čerpacích stanic můžeme nabízet nabíjení elektromobilů jakožto novou službu,“ vysvětlil Kotik.

Iniciativa pro výstavbu sítě určené k nabíjení elektromobilů je podporována prezidentským dekretem, který prosazuje používání elektromobilů v zemi.

zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: