• Home  / 
  • Technologie
  •  /  Společnost Z Energy rozšiřuje na Novém Zélandu platební systém na základě rozpoznání poznávací značky vozidla

Společnost Z Energy rozšiřuje na Novém Zélandu platební systém na základě rozpoznání poznávací značky vozidla

Rozpoznávání SPZ vozidla na čerpacích stanicích Z Petrol

Přibližně čtyřiceti čerpacích stanic nyní umožní řidičům natankovat a ihned odjet. A to díky technologii rozpoznávání poznávacích značek pomocí kamer. 

Po úspěšném zkušebním období na devíti čerpacích stanicích spustí maloobchodník s palivy z Nového Zélandu, společnost Z Energy, na čtyřiceti čerpacích stanicích platební systém na základě rozpoznání poznávací značky vozidla. 

Nový platební systém „Fastlane“ od Z Energy umožňuje řidičům zastavit, natankovat a vydat se na cestu, aniž by opustili vozidlo, museli použít telefon anebo vytáhnout peněženku. Kamery nainstalované na čerpací stanici nepřetržitě čtou a potvrzují poznávací značky vozidel a ověřují je v zabezpečené databázi zákazníků. 

Maloobchodník začal systém zkoušet v prosinci 2017 a byl ihned svědkem jeho pozitivního dopadu na provoz čerpací stanice. Koncem týdne bude moci čtyřicet čerpacích stanic po celém Aucklandu a Severním ostrově zapojit do provozu systém Fastlane, uvedl NZHerald.

Technologie umožňuje nahrávat mnohočetně poznávacích značek přiřazených k jedné platební kartě, tudíž rodiče mohou zaplatit za palivo svých dětí nebo zaměstnanci budou moci bez problémů tankovat na účet svého zaměstnavatele. 

„Není to pro každého. Platí to samé jako v případě banky. Pokud budete chtít jít na pobočku, půjdete na ni. Někdo dává přednost zase online řešení nebo do banky zavolá. Různí lidé mají odlišné preference a Fastlane jen přináší další možnost volby,” řekl manažer pro inovace společnosti Z Energy Pete Robson.

Společnost Z Energy je novozélandským distributorem pohonných hmot vlastnícím síť dvou set čerpacích stanic.

zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: