• Home  / 
  • Zajímavosti
  •  /  Partnerství mezi Scheidt & Bachmann a Worldline umožní výhledově perspektivní přijímání platebních karet na čerpacích stanicích

Partnerství mezi Scheidt & Bachmann a Worldline umožní výhledově perspektivní přijímání platebních karet na čerpacích stanicích

Přijímání platebních karet na čerpacích stanicích

Scheidt & Bachmann GmbH a Worldline [Euronext: WLN], evropský vůdce na trhu služeb pro přijímání plateb a finančních transakcí, úspěšně implementoval své první projekty na německých čerpacích stanicích. Střední a velcí provozovatelé čerpacích stanic již byli vybaveni inovativními platebními metodami. 

Shell Deutschland Oil GmbH, doposud největší síť čerpacích stanic, bude v roce 2019 vybavena novými platebními terminály od Worldline. To znamená, že byly uskutečněny projekty v provozních sítích WEAT, BS Payone a Shell. Terminály Worldline produktových řad VALINA, YOMANI a YOXIMO představují do budoucna perspektivní investici pro provozovatele čerpacích stanic. Vedle kontaktních plateb kartou nabývají čím dál tím větší důležitosti bezkontaktní platby, jakými jsou Google Pay a Apple Pay. Bezkontaktní přijím platebních karet je možný v rozsahu DC POS 3.0 / TA 7.2. To umožňuje zákazníkům platit na terminálech prostřednictvím technologie NFC, a to díky použití mobilního telefonu nebo jiného média. 

Novým prvkem v projektu Shell je použití systému pro řízení terminálu XENTURION. Ten umožňuje v jakoukoliv dobu zjistit stav terminálu. To také utváří základ pro schválení PCI P2PE prostřednictvím „Remote Key Injection“, a to i na základní úrovni provozovatele sítě. Ve fázi expanze je navíc plánován multihostingový terminál, který bude umožňovat příslušnou flexibilitu a bude využívat třeba i mezistátních akvizic pro vybrané karty. 

Součástí projektu se společností Shell bude uvedeno do provozu kolem 3 500 terminálů Worldline pro vnitřní i venkovní použití. Součástí rozvoje je také rozsáhlé portfolio karet pro vozové flotily nebo věrnostní karty. Shell bude v budoucnu používat chytrý jednodílný terminál VALINA NFC s PINem na SKLE (GLASS) pro venkovní použití. 

Terminály Worldline jsou součástí produktů SIQMA od Scheidt & Bachmann a představují výhledově perspektivní investici. Nové produkty jsou v současné době právě integrovány do produktového portfolia SIQMA. Ve spojitosti s inovativním řešením SIQMA Mobile POS je terminál YOXIMO používán jakožto WLAN varianta a tudíž umožňuje zpracovávání mobilních karet pro nové typy využití, jako mobile queue busting (snížení doby čekání ve frontě) nebo používání platebního terminálu pro čističe v prostředí myček aut.

zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: