Od roku 2040 už jen na elektřinu?

Vektorový obrázek bílého elektromobilu s kabelem a zástrčkou na šedém pískovém pozadí

Zase další článek o přechodu na elektromobily! Ne že by mě zrovna téma přechodu automobilů na elektřinu specielně zajímalo, ale poslední dobou se o elektromobilitě mluví stále hlasitěji a i ze strany automobilek je docela rušno.

Kdy budeme jezdit na elektřinu?

Podle ambiciozního plánu Emanuela Macrona snížit obsah emicí, přestane Francie prodávat benzínová a naftová auta od roku 2040.

Nicolas Hulot, francouzský ministr životního prostředí, předložil plán, že Francie bude dle pařížské dohody CO2 neutrální do roku 2050. Jeden z nástrojů, jak snížit emise, je zákaz benzínových a naftových automobilů. Hulot vyhlásil konec prodeje benzínových a naftových automobilů od roku 2040. Řekl, že to bude pro francouzské výrobce automobilů těžké, ale že průmysl už je na to připraven.

Volvo to bere vážně

Aby toho nebylo málo, automobilka Volvo vydala před pár dny prohlášení, že od roku 2019 bude vyrábět už jen elektrické a hybridní automobily.

Trabant na elektřinu

Při stavu českého vozového parku, kdy se na ulici ještě občas potká Trabant nebo Žigulík, to bude zajímavá budoucnost. Pravděpodobně se dočkáme Trabanta na elektřinu. Garážoví umělci budou vydělávat na přestavbách starých aut na elektromobily. Nezaložíte si už dnes firmu na přestavby?

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: