Identifikace poznávacích značek umožňuje novozélandským motoristům natankovat a jet

Motoristé, kteří nyní na Novém Zélandu navštíví zkušební stanice Z Energy, mohou přijet, natankovat a vydat se zase zpět na cestu, aniž by museli vystoupit z auta, dotknout se mobilního telefonu nebo dokonce peněženky. Z nový systém nazývá “Fastlane”. Jedná se o kombinaci inovativních řešení pocházejících od skupiny novozélandských technologických společností; Rush Digital, Focus Security, Paymark a Invenco.

Identifikace poznávacích značek na čerpací stanici

Zákazníci si mohou stáhnout aplikaci Z App a zaregistrovat se na Fastlane tak, že zadají číslo své poznávací značky, nákupní preference a platební údaje. Poté, co je identifikována čerpací stanice, na které je možné aplikaci použít, zákazník může díky Fastlane natankovat. Kamery instalované na místě neustále čtou poznávací značky vozidel a ověřují je v zabezpečené databázi zákazníků.

Fastlane je neustále k dispozici. A to ve dne i v noci. Pokud zákazník přijede na čerpací stanici ve dne, člen Z týmu ho pozdraví a naplní mu nádrž palivem, které si zákazník zvolil již při registraci. To se vždy ukáže na OPT obrazovce. Zákazník si rovněž může zvolit možnost natankovat si sám. Když je tankování dokončeno, zákazník odjede a platba je provedena automaticky.

Výsledky testování zákazníky byly doposud velmi pozitivní. A to především v dopravní špičce nebo s dětmi ve voze. Vyzkoušet aplikaci je v současné době možné na deseti čerpacích stanicích Z ve městech Auckland a Christchurch. Podle společnosti budou díky kladnému ohlasu a zákaznické odezvě přidány další čerpací stanice.

Kladení důrazu na inovace

Gavin Lennox, CEO společnosti Invenco, která je jednou z technologických firem podílejících se na Fastlane, věří, že není náhoda, že k inovacím došlo na Novém Zélandu.

„Nejen, že maloobchodníci jako je Z chtějí posouvat hranice, ale též zákazníci se nebojí přijímat nové technologie. Zkombinujte to s hi-tech společnostmi, které chtějí otevřeně spolupracovat, a bude možné cokoliv,“ říká Lennox.

Generální manažer pro maloobchod firmy Z, Mark Forsyth, říká, že Z se neustále poohlíží po nových příležitostech, jak zlepšit služby zákazníkům poskytované na čerpacích stanicích. „Víme, že v mnoha případech zákazník potřebuje jen rychle natankovat a odjet. A Fastlane poskytuje přesně to – eliminuje cokoliv, co by Vás mohlo zdržet při tankování.”

Fastlane je první zkušební produkt vycházející ze Z Energy’s Innovation Refinery, která je inkubátorem nových technologických řešení.

Zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: