Ceny pohonných hmot stoupají, jen v Praze zlevňují

Pohonné hmoty v Praze po dvou a půl letech nejsou nejdražší v Česku. Metropoli v uplynulém týdnu předběhl Jihomoravský kraj. Zatímco ve všech regionech benzin a nafta zdražovaly, v Praze šly ceny dolů.

(Ilustrační snímek) | foto: Martin Stolař, MAFRA

Cena benzinu Natural 95 klesla v Praze o 11 haléřů na průměrných 31,08 koruny za litr, nafta zlevnila o osm haléřů a ve středu se prodávala za 31,25 koruny za litr. Vyplývá to z informací společnosti CCS. V předchozích dvou týdnech pohonné hmoty v Praze naopak zdražovaly o desítky haléřů.

Ceny v metropoli jdou opačným směrem než v rámci celého Česka. Celorepubliková průměrná cena Naturalu 95 stoupla za týden o 21 haléřů na 30,38 koruny za litr, nafty o 27 haléřů na 30,58 Kč/l. Nejvyšší jsou nyní průměrné ceny u čerpacích stanic v Jihomoravském kraji.

Pohonné hmoty v Praze v souvislosti s propadem cen ropy klesaly zhruba čtyři měsíce a počátkem února se jejich cena přiblížila 30 korunám za litr. Ve dvou následujících týdnech ale zdražily asi o korunu za litr.

Nejdražší jsou benzin i nafta v hlavním městě nadále v Praze 4, průměrná cena litru Naturalu 95 i nafty se tam blíží 32 korunám. Naopak nejméně motoristé dál zaplatí v Praze 3, kde litr benzinu i nafty ve středu stál kolem 30 korun. Zatímco v Praze 3 a 10 pohonné hmoty v uplynulém týdnu zdražily, ve většině ostatních částí metropole ceny klesly a v Praze 7 a 8 zlevnily dokonce o desítky haléřů.

Zdroj: ekonomika.idnes.cz

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: