Norsko má v roce 2025 zakázat auta na ropný pohon

Na základě zpráv ze země se norští politici dohodli na zákazu veškerých vozidel poháněných na fosilní paliva do roku 2025.

Politici z obou stran spektra se údajně dohodli na budoucích opatřeních, díky kterým budou veškerá vozidla od roku 2025 poháněna zelenou energií. Stejně tak jako ostatní skandinávské země, jako jsou Švédsko nebo Dánsko, je Norsko jedním z nejprogresivnějších států v oblasti udržitelnosti a ekologie na světě.

Přestože tento krok ještě stále není hotovou věcí, dvě ze čtyř hlavních politických stran zprávy potvrdily. The Independent oznámil, že norská vláda, která se momentálně skládá ze čtyř hlavních stran, také vyhlásila novou klimatickou daň uvalenou na elektřinu.

Zprávy již byly na Twitteru uvítány Elonem Muskem, ředitelem společnosti Tesla Motors: „Právě jsem slyšel, že Norsko zakáže v roce 2025 prodej nových vozů na palivový pohon. Jaká to úžasně skvělá země. Skvěle válíte, chlapci!“

Jelikož je Norsko jedním z největších světových vývozců ropy a zemního plynu, přechod na systém plně založený na zelené energii bude mít znatelný dopad na petrolejářský průmysl země.

zdroj: petrolplaza.com

About the author

Martin Pavlík

Zakladatel a majitel ve firmě QUITEC s.r.o. Miluje nové technologie a jeho zálibou je zjednodušování podnikání, práce a života pro dosažení vyšších zisků, více radosti a osobního štěstí.

Click here to add a comment

Leave a comment: